piątek, 7 marca 2014

Cyfrowy detoks

Czy potraficie sobie wyobrazić dzień bez zaglądania na facebooka, korzystania z komórki, telewizji, itp.? Może warto byłby się nad tym zastanowić. Pewna Amerykanka- matka trójki nastolatków- postanowiła sprawdzić to w realu. Odcięła swoją rodzinę od wszelkich mediów elektronicznych- laptopów, smartfonów, iPodów, iPadów, telewizorów i konsoli- na pół roku! Początkowe dwa tygodnie przeżyli nawet bez prądu. Działania te miały na celu sprawdzenie, w jaki sposób zmienia się nasze życie bez nowych technologii. Cóż się okazało?
Początkowo wszechogarniająca nuda przerodziła się w potrzebę kontaktu z pozostałymi członkami rodziny. Polepszyła się jakość ich życia. Zaczęli zwracać większą uwagę "na to, co jedzą, na muzykę, której słuchają, na sen" (wcześniej często zdarzały się zarywane noce). Jednak, na miesiąc przed końcem eksperymentu, wszyscy z niecierpliwością czekali na powrót do cyfrowej rzeczywistości, a gdy nadszedł ten moment, rzucili się wygłodniali na swoje "zabawki". "Ostatecznie...,bez względu na siłę naszych przekonań, musimy żyć w tym świecie - z którym, na dobre czy złe, jesteśmy zestrojeni".

Tytul posta pochodzi z artykułu Cyfrowy detoks. Czy można dzisiaj żyć bez internetu, telefonu i telewizji?, Oprac. Grzegorz Wysocki, WP.PL, na podst. "E-migrantów" Susan Maushart (Wyd. Znak)
zdjęcie- fotolia.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz