wtorek, 11 marca 2014

Odwrócone role? Czemu nie.

Pisałam kiedyś o roli nauczyciela jako przewodnika w procesie zdobywania wiedzy. Może być też inaczej. Doświadczam tego raz po raz, realizując z dziećmi projekt "Mistrzowie kodowania". Zdarza się, że zostawiam rolę "naprowadzacza"J i uczę się wraz z moimi podopiecznymi. Albo- i tu inna sytuacja- zdobywam wiedzę, czytając ich blogi. Kiedyś w ten sposób dowiedziałam się o niektórych sztuczkach google. Dziś natrafiłam na "elgooG"-a - stronę będącą parodią wyszukiwarki google. Aby poznać "elgooG"- a, odwołałam się do wikipedii.  W ten sposób dotarłam do następnej ciekawostki. Gdy w 20012 r. rząd chiński zablokował google (starszym i doświadczonym wiadomo dlaczego- względy polityczne) Chińczycy korzystali z "elgooG" J. Polecam zabawę na "elgooG"- u. Zawiera ono sporo różnych tricków i zabaw- Bing Mirror, Underwater, Gravity, Terminal, Pac-Man i inne. Warto zapoznać się też z artykułem z Dziennika Zachodniego oraz poczytać posty na blogu Karola (o sztuczkach jest w zeszłorocznych wpisach). Miłej zabawy. J 
.

1 komentarz:

 1. Thanks for the best blog.it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well.this was actually what i was looking for,and i am glad to came here!
  Happy wheels
  Hi! I’ve been reading your blog for a while
  now and finally got the courage to go ahead and give youu a shout out from Austin Texas! Just wanted to tell you keep up the fantastic work!my weblog:
  Age of war 2
  key earn to die

  OdpowiedzUsuń