środa, 2 września 2015

„Lekcje Przedsiębiorczości” - druga edycja

Wraz z początkiem roku szkolnego kilkuset gdańskich gimnazjalistów i licealistów rozpocznie zgamifikowane zajęcia realizowane w ramach projektu „Lekcje Przedsiębiorczości” organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z Miastem Gdańsk. Do drugiej edycji programu zgłosiły się w sumie 23 szkoły i 30 nauczycieli. W realizacji zadań pomaga im specjalna platforma internetowa pozwalającą śledzić postępy swojej pracy.
„Lekcje Przedsiębiorczości” to program zajęć wykorzystujących w procesie nauczania znane z gier mechanizmy służące do angażowania i motywowania graczy, w tym przypadku – uczniów wykonujących kolejne zadania i projekty, nad którymi czuwa nauczyciel. Program został opracowany we współpracy z ekspertkami od gamifikacji, które na co dzień wykorzystują metodę gamifikacji w pracy ze studentami uczelni wyższych.
Do drugiej edycji programu do 6 gdańskich szkół uczestniczących poprzednio w pilotażu dołączy 17 nowych (9 gimnazjów i 8 szkół ponadgimnazjalnych). Powiększy się też znacznie liczba uczniów objętych programem – w ubiegłym roku było ich 168.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz