środa, 14 października 2015

Kodujemy


Kodowanie to świetna zabawa. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów zorganizowanych z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Przez dwa kolejne popołudnia uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, a nawet dziadkami, zapoznawali się z "kotkiem" i próbowali swoich sił, tworząc pierwsze wspólne programy. Pomagała im w tym asysta złożona z bardziej zaawansowanych Mistrzów Kodowania. Dużo radości sprawiło tworzenie "swoich duszków" w Scratch Jr.
Kodowaliśmy również podczas lekcji. Emocje pozostały, czego dowodem są wypowiedzi.

Scenka po zajęciach, pierwszak na widok ojca:
- Tato, tato, zrobiłem kotka.
- Jakiego kotka?
- Pani od informatyki nam pokazała. Było super!

Mikołaj do tej pory, a jest już dosyć późno, bawi się scratchem na iPadzie i angażuje również mnie do zabawy. Bardzo dziękuję za tą inicjatywę. Jest ona dla dzieciaków szansą na efektywne spędzanie czasu z komputerem oraz daje możliwość nauki podstaw programowania. Cieszę się, że mogliśmy dzisiaj spędzić to popołudnie w tak ciekawy sposób.

Wrażenia po zajęciach bardzo pozytywne. Synowie byli zachwyceni możliwościami, jakie daje scratch i po powrocie do domu załączyli komputer aby kontynuować zabawę. Bardzo dziękujemy za możliwość skorzystania z tego typu zajęć dodatkowych, polecamy i prosimy o więcej J.

więcej relacji na stronie SP13
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz