wtorek, 17 maja 2016

Ruszyła rekrutacja na Gdańsk Business Week 2016

Już po raz szósty Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week przygotowują 6-dniowe warsztaty przedsiębiorczości i kreatywności realizowane w oparciu o symulację biznesową. Potencjał nastoletnich uczestników BW jest imponujacy. Wśród szeregu innowacyjnych produktów opracowanych dotychczas można znaleźć m.in. ładowarkę do telefonu na energię słoneczną, aplikację dopasowującą ubrania do warunków pogodowych czy... lek, który zmniejsza wpływ alkoholu na człowieka.
Warsztaty odbędą się w dniach 17-22 lipca. Skierowane są do młodzieży w wieku 15-19 lat. Zajęcia i wykłady prowadzone będą w języku angielskim przez menedżerów globalnych firm, takich jak: Microsoft, Apple czy Boeing, a także firm mających swoje siedziby w Trójmieście – między innymi Kemira, Speednet. Mniejsze firmy ICT również wyraziły chęć wsparcia przedsiębiorczej edukacji wśród młodzieży. A w śród nich: Hempel, Ziaja, Speednet, Neoteric, GIWK, Young Digital Planet.
Celem Gdańsk Business Week jest pobudzanie kreatywności i przedsiębiorczości oraz przekazanie dawki solidnej wiedzy biznesowej. To, co wyróżnia Gdańsk Business Week, to wdrożony komponent Employee Development Program, pozwalający na zaangażowanie lokalnego biznesu i polskich menadżerów w edukację młodzieży na takich samych zasadach jak amerykańskich. Najaktywniejsi uczestnicy projektu mają szanse na wzięcie udział w stażach w Polsce i zagranicą, m.in.w firmie AirHelp.
Letni kurs biznesowy na przestrzeni lat stał się największym programem z zakresu edukacji przedsiębiorczej młodzieży w regionie, a chętnych na zajęcia nie brakuje. Oprócz wachlarza wykładów, zajęć, konkursów, praktycznych zadań i symulacji biznesowych młodych przedsiębiorców czeka również szereg zabaw nastawionych na integrację. Nie zabraknie też pokazów talentów, gier i zabaw rekreacyjnych czy rozgrywek sportowych.
Szczegóły na stronie: www.gdanskbusinessweek.pl.


Harmonogram projektu:
17 maja – 15 czerwca 2016: rekrutacja uczestników – uczniów w wieku 15-19 lat z obszaru Metropolii Gdańskiej;
17-22 lipca 2016: Gdańsk Business Week 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz