środa, 25 maja 2016

Wkrótce finał II edycji Lekcji Przedsiębiorczości

Już niedługo, we wtorek, 31 maja, o godz. 9.30 w Europejskim Centrum Solidarności rozpocznie się finał II edycji Lekcji Przedsiębiorczości – projektu organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, którzy niemal przez rok uczyli się, jak rozwinąć firmę, zaprezentują wypracowane projekty biznesowe, m.in.:
  • Indywidualny System Inteligentnego Sprawdzania Ortografii;
  • "ZSŁ APP /Łącznik"– aplikacje szkolne łączące  funkcje: terminarza, zastępstw, e-dziennika itd.;
  • "Stacja Łączność" – szkolny radiowęzeł z możliwością interakcji ze słuchaczami;
  • Ładowarka do urządzeń elektronicznych ładowana energią słoneczną lub wiatrem (projekt XXIII LO);
  • "Mały wielki rower"  sklep rowerowy dla najmłodszych wraz z serwisem rowerowym.
Pomysły na biznes, które mogą odmienić szkołę czy okolicę, uczniowie tworzyli i rozwijali sami. Nauczyciel był dla nich mentorem, wspierał ich. Więcej informacji o projekcie i metodzie gamifikacji, na której opierał się projekt można znaleźć na stronie lekcjeprzedsiebiorczosci.pl.
Oprócz podsumowania projektu uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wysłuchania przedsiębiorców, którzy zainspirują młodzież do kroczenia startupową ścieżką. Wśród mówców znajdą się: Jan Witkowski (mieszkaniec Clipstera, rozwijający portal dla młodzieży, www.7journey.com, Martyna Broda z firmy Volanto czy Radosław Kuglowski z Vasari (półfinalista infoShare Startup Contest 2016). Ponadto, młodzież pozna wyniki miejskiej gry, którą specjalnie dla nich przygotowała firma ze STARTERA – Big Ant Farm.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz