niedziela, 18 września 2016

Wkrótce IV edycja Mistrzów Kodowania

W tym roku Dzień Programisty przypadł 13 września. Obchodzony jest on w 256 dzień roku (256 = 2^8, czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci). Okazję do świętowania miało m.in. spore grono Mistrzów Kodowania, które stale się powiększa. Do IV mistrzowskiej edycji zgłosiło się ponad 1600 placówek edukacyjnych. Nauczyciele i edukatorzy poprzez udział w projekcie zyskują dużą wiedzę, umiejętności oraz wspaniałe towarzystwo, z którym można wymieniać poglądy i dzielić się pomysłami i sukcesami. Umożliwiają to m.in. grupy facebookowe, dedykowane poszczególnym językom programowania i ich odmianom - Mistrzowie Scratch, Mistrzowie Scratch i Scratch Junior oraz Mistrzowie App Inventor.
Jedną z najbardziej twórczych osób w mistrzowskim towarzystwie jest p.Anna Świć - nauczycielka w jednym z lubelskich przedszkoli, członkini grupy Superbelfrzy Mini, a także autorka bloga kodowanienadywanie.blogspot.com, na którym zamieszcza autorskie scenariusze zajęć dotyczączące kodowania offline na mistrzowskiej macie. Zajrzyjcie koniecznie!
Wracając do Mistrzów Kodowania. Zapraszają oni zarejestrowane osoby na cykl webinarów (szkoleń online), z których pierwszy - “Wystartuj z Mistrzami Kodowania” - odbędzie się 3 października o godz. 19.00 . Będzie on kierowany szczególnie do nowych uczestników w IV edycji. W czasie jego trwania uzyskają oni informacje na temat programu i planów na ten rok szkolny. Będzie też możliwość zadawania pytań. Również w październiku (15-23.10) wszystkich pasjonatów programowania czeka wielkie święto -
Tydzień Kodowania. W tym czasie w całej Polsce będzie się działo mnóstwo ciekawych wydarzeń. Można je zarejestrować na stronie http://codeweek.org.pl/.
I na koniec świetna wiadomość. Blanka Fiołek, przedstawicielka firmy Samsung, odebrała główną nagrodę - Złotego Słonecznika 2016 - za Mistrzów Kodowania Junior. Projekt był zgłoszony w plebiscycie na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii LOGIKA.
Gratulujemy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz