poniedziałek, 21 marca 2016

Rozszerzona rzeczywistość

Było już o kodach QR które, po zeskanowaniu za pomocą specjalnego programu, przenoszą nas np. na stronę internetową. A dokąd przeniesie nas aplikacja ARShowndown? Program ten wykorzystuje kamerę wbudowaną w urządzenie mobilne i łączy obraz rzeczywisty z wirtualnym. Jak to działa, zobaczcie sami.


Broszurka z tagami AR
Aplikacja AR
Zombiegame

niedziela, 13 marca 2016

Oznaczamy miejsca

Jeden z kursów etwinningowych zaznajamia nauczycieli z portalem ClassTools. Prezentując go, prowadząca p. Paulina Kuźmo-Biwan, informuje, że znajduje się tam ponad 30 prostych narzędzi i aplikacji. Wśród nich są widgety, aplikacje do tworzenia mini-gier internetowych, napisów, galerii obrazów, narzędzia do odmierzania czasu, tworzenia diagramów, losowania, a nawet aplikacje imitujące popularne portale społecznościowe (Fakebook i Twister). Poniżej znajduje się jedna z prac, wykorzystująca znacznik obrazów. Umożliwia on dodawanie wyjaśnień lub pytań do miejsc na dowolnym zdjęciu lub obrazie.

wtorek, 8 marca 2016

Scribble maps

Scribble Maps to darmowy program, który umożliwia pracę z mapą, nanoszenie na nią różnych ikonek, dodawanie tekstu, zakreślanie obszaru. Mapę można zapisać jako obraz, dokument pdf, wstawić na stronę w formie interaktywnej, wykorzystując embed kod lub udostępnić na facebooku.

poniedziałek, 7 marca 2016

Tworzymy własny nesletter

Dzięki newsletterowi mamy możliwość bezpośredniego dotarcia dozainteresowanych osób, które otwierają naszą pocztę. Posiadanie listy mailowej (subskrybentów) daje nam pewną niezależność od wszechmocnego Google. Każdy subskrybent ma możliwość zrezygnowania z subskrypcji w dowolnym momencie. Poniżej mój pierwszy newsletter przygotowany w mailchimp. Ponieważ nie jesteście na mojej liście subskrybentów, możecie dotrzeć do niego poprzez link lub skanując kod.
newsletter
zapisy na newslettera

niedziela, 6 marca 2016

Little bird tales

littlebirdtales.com cover imageZałóżmy, że chcielibyśmy udostępniać zdjęcia z różnych okazji, tworzyć kartki i ebooki, tworzyć podcasty, taśmy chronologiczne, pisać opowiadania, tworzyć prezentacje z głosem. Taką mozliwość daje nam "Little bird tales".

sobota, 5 marca 2016

Educaplay-cd.

Może chcecie pobawić się w dobieranie w pary? Educaplay stwarza możliwości tworzenia tego typu zadań. Oprócz interaktywnej mapy, przedstawionej w poprzednim poście, można też zrobić krzyżówki, uzupełnianki, wykreślanki, quizy, wideo-quizy, rozsypanki, dyktanda i inne. Na stronie bloga, traktującego o narzędziach etwinningowych jest film z instrukcją w języku polskim (autorka znalazła go na youtube) oraz dwa przykładowe zadania: Test znajomości książki "Robinson Crusoe" oraz Odszukaj nazwy warzyw. Bez problemu możemy znaleźć gotowe ćwiczenie posługując się wyszukiwarką na platformie educaplay, albo skorzystać z zadań wykonanych przez uczestników kursu etwinngowego "Tydzień z gamifikacją". Dobrej zabawy JThe most popular pictures