sobota, 23 lipca 2016

Już po Gdańsk Business Week 2016

Zwycięska grupa, fot.trójmiasto.pl
Gdańsk Business Week dobiegł końca. Młodzi ludzie w wieku od 15 do 19 lat brali udział w symulacji biznesowej. Dodatkowo uczestniczyli w warsztatach i prelekcjach oraz spotykali się z ekspertami i uznanymi przedsiębiorcami. W ostatni dzień jury oceniało efekt finalny. Zwyciężyła drużyna, która opracowała produkt Sherlock, służący do szukania zgubionych przedmiotów przy pomocy małych chipów.
Więcej o przebiegu GBW, wyniesionych wrażeniach oraz samej idei programu możecie poczytać na stronie trójmiasto.pl.

czwartek, 14 lipca 2016

Przygoda z biznesem rozpoczyna się w Gdańsku!

Od 17 do 22 lipca dziewięćdziesięciu nastolatków z Polski i zagranicy weźmie udział w przyspieszonym letnim kursie tworzenia własnego biznesu  w ramach szóstej edycji Gdańsk Business Week. Czeka ich 6 dni warsztatów z ekspertami, spotkania z biznesmenami oraz sporządzanie pierwszego biznesplanu. Wydarzenie organizują: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk i Washington Business Week. Głównym miejscem spotkań młodzieży z ekspertami oraz będzie Gdańskie Liceum Autonomiczne. To tam, 22 lipca w godzinach 10-13.00 odbędzie się kulminacyjne wydarzenie GBW -  Trade Show, w trakcie którego młodzież będzie musiała przekonać kilkudziesięciu ekspertów biznesowych do zainwestowania wirtualnych pieniędzy w ich projekty.
Gdańsk Business Week pozwala odkryć w sobie kreatywny potencjał, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie i odbyć symulacje biznesowe, których mogliby pozazdrościć studenci kierunków biznesowych. Ponadto, program wzbogacają także zabawy integracyjne, które świetne łączą zdobywanie umiejętności z wakacyjnym odpoczynkiem – mówi Agnieszka Cichocka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, koordynatorka Gdańsk Business Week.

Młodzież stanie przed szansą szukania kreatywnych rozwiązań, pracy w grupie i rozwoju umiejętności językowych (zajęcia prowadzone są w języku angielskim).
Więcej o GDW na stronie www.gdanskbusinessweek.pl.



poniedziałek, 11 lipca 2016

Czas na lekturę

Pod koniec czerwca polecałam lekturę postów na blogu Mistrzów Kodowania. Wspomniałam także o blogu Anny Świć - nauczycielki przedszkola, uczestniczącej w programie MK Junior. Dziś coś dla tych, którzy chcą poczytać niekoniecznie o programowaniu - platforma IBUK Libra. Jest to dostępny dla instytucji i firm największy zbiór elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw. Jeśli wasza biblioteka wykupiła do niej dostęp macie możliwość zapoznania się z wieloma ciekawymi pozycjami oraz zaproponowania zakupu tego, co was interesuje. Czy zakup zostanie sfinalizowany zależy od ilości chętnych. Na razie zapełniłam w myIBOK cztery półki. Wybrałam książki z różnych dziedzin, a przeczytałam dwie - biografię Anny Dymnej i...Psychospołeczne warunki pracy polskich nauczycieli. Pomiędzy wypaleniem zawodowym, a zaangażowaniem, pod redakcją
Jacka Pyżalskiego i Doroty Merecz. Warto przeczytać.