piątek, 6 stycznia 2017

Bawimy się programując

Tak, jak było do przewidzenia, roboty niezwykle ubogaciły nasze zajęcia. Przed świętami "doszły" mboty. Dzieci, a raczej już młodzież, z zapałem przystąpili do ich skręcania. Prym wiodła Baśka, która nie dopuszczała chłopaków do robota. Dostali więc kolejnego. Testowanie zostawiliśmy na "po świętach", gdyż okazało się, że w zestawie nie ma akumulatorków. Na szczęście mieliśmy wiele innych aktywności. Każdy miał okazję wybrać swoją ulubioną. Wiele emocji wzbudzała gra ScottiGo. Rysowaliśmy też świąteczną trasę dla ozobocików i programowaliśmy na platformach, m.in. Run Marco, Blockly. Franek zaprogramował w scratchu zaklęcia Harrego Pottera.
W czasie przerwy świątecznej odwiedził nas Mikołaj, który wzbogacił naszą pracownię o super prezent - 27-calowy zakrzywiony monitor Samsunga. W ten sposób Stowarzyszenie Mistrzów Kodowania wyróżniło kilkadziesiąt szkół, najbardziej aktywnych w prowadzonym przez siebie programie.
Pierwsze zajęcie w nowym roku upłynęły nam na przygotowaniu do wizyty młodzieży z partnerskiej szkoły z Poznania. Dzięki niezwykłej aktywności nauczycielek - p.Anny Cieślarczyk-Adamczewskiej oraz p.Grażyny Kędzi - placówka nr 58 posiada nowoczesną pracownię Samsunga, którą otrzymała na podsumowanie I edycji MK. Nie będę zdradzać szczegółów przygotowań, aby nie zepsuć niespodzianki. Wszystko "wyda się" w najbliższy czwartek, podczas wspólnych warsztatów z robotyki. Relacja już wkrótce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz