piątek, 20 stycznia 2017

Co na ferie?


W kilku województwach trwają już ferie. Pogoda zachęca do zimowych zabaw. Cóż jednak robić po powrocie do domu? Odpowiedź na to pytanie podsuwają Mistrzowie Kodowania, którzy na swoim blogu prezentują bogaty wybór gier. A że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na rozwój wielu umiejętności, nie ma co się zastanawiać, tylko zabrać się za drukowanie, wycinanie, składanie, laminowanie, itd. Najbardziej kreatywna z Mistrzyń - Anna Świć, autorka bloga kodowanienadywanie poleca np. dyktanda graficzne oraz multum zabaw kształcących umiejętności matematyczne. Joanna Apanasewicz zachęca do scratchowej wersji gry w piekło-niebo i gry z kostkami, a Urszula Jarosz przetłumaczyła karty opracowane przez zespół MIT.
„Można je losować, rozdawać, zdobywać w różnego rodzaju wyzwaniach. Będą również doskonałą wskazówką dla nauczycieli i uczniów, którzy stawiają pierwsze kroki w programowaniu”.*
Ferie to również okazja do zapoznania się z programowaniem, korzystając z cyklu mistrzowskich webinarów. Bogaty wybór szkoleń polecają też Superbelfrzy. A może interesują was tygodniowe kursy etwinning?
"Brać wybierać decydować i niczego nie żałować!" – jak mówił starszy strzelec Franciszek Dolas J.

*cyt.z oswajamyprogramowanie(oprac.Anna Świć)
karty w polskiej wersji językowej
Mistrzowie Kodowania-plansze do druku 

1 komentarz: