czwartek, 18 maja 2017

Moje Bambino zaprasza na konferencje

Jeszcze tylko do piątku 26 maja można przesyłać opinie na temat projektów poszczególnych podstaw programowych dla szkół ponadpodstawowych. Tymczasem w całym kraju odbywają się szkolenia, warsztaty i konferencje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, ze szczególnym naciskiem na naukę programowania. Organizują je różne podmioty, również firma oferująca pomoce dydaktyczne i edukacyjne - Moje Bambino.
Zainteresowani tematem mogli skorzystać z konferencji połączonej z warsztatami w kilku miastach Polski – Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu i Łodzi. W najbliższym tygodniu organizatorzy zapraszają do Gdańska, Warszawy i Lublina.
Podczas spotkania szczególnym powodzeniem cieszyły się warsztaty "Programowanie w ruchu - krok po kroku do języka robotów", prowadzone przez Macieja Krzywdę-Pogorzelskiego, który przedstawił i przeprowadził praktyczne ćwiczenia z kodowania offline. Było kodowanie ruchu, na planszy-z wykorzystaniem dużych elementów kartonowych oraz zabawa „Złapmy lwa”, opierająca się na japońskich szachach. Zastosowane podczas pokazu elementy gier można było obejrzeć na stoiskach wystawienniczych. Obok nich prezentowano inne pomoce do nauki kodowania m.in. logiczne drzewo, grę Scotti Go, Magiczny Dywan firmy Funtronic oraz roboty: Bee-Bota, Blu-Bota i nieznany mi wcześniej PiGo Raspberry Pi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz