Informacje dla rodziców


Luty 2014   
Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Mam w planie przeprowadzić cykl lekcji na temat bezpieczeństwa w sieci. Was z kolei namawiam na zwrócenie większej uwagi na to, co robią Wasze dzieci w Internecie.
                                

Styczeń 2014
Ruszyła kampania reklamowa ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania” sponsorowana przez firmę Samsung. Filmiki możecie obejrzeć również na youtube.
Jednocześnie trwaja przymiarki do wpowadzenia w naszej szkole dziennika elektronicznego. Już wkrótce uzyskacie do niego dostęp.

                                

Wrzesień 2014
Zaczął się nowy rok szkolny. Mam zamiar kontynuować program Mistrzowie Kodowania, którego celem jest upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Będę realizować go na kółku programistycznym, z podziałem na grupy - początkująca i zaawansowana. W tym roku nasza szkoła znajduje się już w gronie 600 placówek umozliwiających dzieciom naukę kodowania (w zeszłym było ich tylko 120). Infekcja rozszerza się :-).

                                      


Przed wakacjami
Kuratorium ogłosiło ogólnopolską akcję Bezpieczne wakacje 2014. Włączają się w nią szkoły, wydziały oświaty gmin, kuratoria, komendy Policji i Straży Pożarnej oraz...z pewnością Wy - Drodzy Rodzice. Akcja skierowana jest do Waszych dzieci i ma przybliżyć im rodzaje potencjalnych zagrożenień, na jakie mogą się natknąć w czasie WAKACJI.

elementy graficzne pobrane ze strony: bielskiemamy.pl

                                      

czerwiec 2014
Zakończyliśmy I edycję programu Mistrzowie Kodowania. Chętne dzieci mogły nauczyc sie programować. Wielu z nich połknęło prawdziwie bakcyla kodowania. To dla nich mam zamiar w przyszłym roku szkolnym uruchomić kółko programistyczne.
KODOWANIE GÓRĄ!

                                      
luty 2014

Zadbajcie o bezpieczeństwo swojego dziecka
Z okazji kolejnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przypominam o konieczności monitorowania obecności dzieci w Internecie. Bardzo pomocną jest przy tym broszura polecana przez portal saferinternet.pl Polecam rowniez krótkie filmiki umieszczone na tym portalu.

styczeń 2014

Programujemy
Polska podstawa programowa dla zajęć komputerowych w szkole podstawowej przewiduje lekcje dotyczące rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera. Dość rzadko sprowadzają się one do nauki programowania, nawet w najprostszych językach. Zachęcona przez organizatorów projektu "Mistrzowie kodowania", postanowiłam zapoznać dzieci ze scratchem i zachęcić do tworzenia własnych programów. O zaletach scratcha piszę na stronie głównej, natomiast postępy Waszych dzieci można będzie śledzić w zakładce "Mistrzowie kodowania". Wkrótce założę również specjalny blog, umożliwiający dzieciom samodzielne wstawianie postów i swoich dzieł. Warto spojrzeć na stronę mistrzów kodowania, szczególnie na treści zawarte w zakładce dla rodziców. Chciałabym Was również zachęcić, abyście pobawili się razem z dziećmi. Tata Marysi i Kuby już to zrobił. Efekt jego pracy znajduje się w zakładce Mistrzowie kodowania. Jeśli zdecydujecie się na kodowanie, pomogą Wam materiały instruktażowe. Dotyczą one treści przerabianych na zajęciach. Programowanie nie jest trudne, a jest ono krokiem ku przyszłości. Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, poznajcie 5 powodów, dla których warto uczyć dzieci programowania. Warto też zajrzeć na stronę centrum cyfrowego.


luty 2013

Drodzy Rodzice.
Blog stworzyłam i prowadzę z myślą o Waszych dzieciach oraz koleżankach po fachu. Stąd zakładki u góry strony (dzieci, nauczyciel). Chciałam pokazać, że wirtualna przestrzeń to nie tylko gry i portale społecznościowe lecz również miejsce gdzie można się wiele nauczyć, a być może zyskać nową pasję. Blog służy mi do zajęć - często jako wprowadzenie do lekcji, albo utrwalenie materiału, które stosuję umieszczając samodzielnie wykonane gry edukacyjne (można je otworzyć klikając link do strony „gry”). Jest także pomocny w rozwijaniu pasji u moich uczniów z kółka komputerowego, którzy dowiadują się z niego o nowych aplikacjach i z niecierpliwością czekają na możliwość ich wypróbowania. Następnym krokiem jest publikacja prac dzieci na stronie o tej nazwie (link u góry strony). Staram się dbać o bezpieczeństwo Waszych pociech. Nie pozwalam logować im się na nieznanych portalach. W przypadku konieczności założenia konta pocztowego, zawsze pytam o Waszą zgodę. Podobnie przy publikacji zdjęć. Na stronie umieścilam ankiete nt.bezpieczeństwa w sieci oraz linki do bezpiecznych stron (helpline, sieciaki, owce w sieci). Jest też wiele odnośników do stron ciekawych, zawierających treści edukacyjne (dzieci online, e-dziecko, ortofrajda). Warto spróbować. Jeśli natkniecie się na jakiś problem, wystarczy do mnie napisać (po kliknięciu linku znajdującego się przy moim zdjęciu, "Wyświetl mój pełny profil", pojawi się adres mailowy ).
Pozdrawiam i liczę na dobrą współpracę
Iwona Cugier


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz