środa, 11 stycznia 2017

Lekcje przedsiębiorczości wspólnie ze Stadionem Energa Gdańsk oraz InvestGda

W roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęły się "Lekcje Przedsiębiorczości"- program Miasta Gdańsk i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego celem jest nauka przedsiębiorczości w praktyce. W projekcie wzięło już udział ponad 1800 uczennic i uczniów z gdańskich szkół. Wraz z jego rozwojem nastał kolejny etap - Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER rozpoczął współpracę przy projekcie edukacyjnym „Lekcje Przedsiębiorczości” z jednym z czołowych w Polsce obiektów sportowych oraz InvestGda. Młodzież z gdańskich gimnazjów będzie uczyć się biznesu na przykładzie działania Stadionu Energa Gdańsk, pozna specyfikę obiektu i stworzy projekty, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie tej imponującej areny. Stadion Energa Gdańsk nie bez przyczyny został partnerem biznesowym tej edycji Lekcji Przedsiębiorczości. Obiekt zapewnia wysokiej jakości rozrywkę dla fanów sportu czy muzyki, a także liczne przestrzenie na spotkania biznesowe. W zeszłym roku Stadion odwiedziło niemal 600 tys. osób. Jest to obiekt skrojony pod różne potrzeby mieszkańców i turystów z całego świata i stanowi świetny przykład dobrych praktyk w biznesie.
Stadionowa edycja Lekcji Przedsiębiorczości będzie kontynuacją dotychczasowej pracy gimnazjalistów w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego. Młodzi ludzie od września 2016 roku opracowywali pierwsze w życiu modele biznesowe, a zdobytą wiedzę wykorzystają w kolejnym etapie. Jego inauguracja odbędzie się w lutym na Stadionie Energa Gdańsk. Młodzież pozna podstawowe zasady projektowania skoncentrowanego na użytkowniku (tzw. Design Thinking) i będzie miała możliwość niejednokrotnej eksploracji stadionu. Dodatkową wiedzę zdobędą także w szkole, a sporą cześć pracy wykonają również w wolnym czasie! Podczas trwania projektu uczestnicy będą pozyskiwać informacje o klientach, stworzą i przetestują prototypy, będą w stałym kontakcie z przedstawicielami Stadionu Energa Gdańsk. Zwieńczeniem pracy młodzieży będzie czerwcowy Wielki Finał, który odbędzie się na bursztynowy obiekcie, gdzie zespoły zaprezentują swoje projekty przed jury. Najlepsze z nich mają szansę na realizację! W tej edycji Lekcji weźmie udział około 130 uczennic i uczniów oraz 8 nauczycieli.
Tymczasem już jutro - 12 stycznia o godz. 9.30 w gdańskim STARTERZE odbędzie się finał gimnazjalnej edycji Lekcji Przedsiębiorczości, w której weźmie udział 80 dzieci. Zaprezentują efekty pracy wykonanej podczas pierwszego semestru obecnego roku szkolnego. Wśród prezentowanych projektów znajdą się: organizacja międzypokoleniowych spotkań dzielnicowych, budowa siłowni w szkole czy zorganizowanie pokazu mody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz