sobota, 14 czerwca 2014

Festiwal za nami

Z prezes Stowarzyszenia "Rodzice w Edukacji"
Dziś drugi dzień Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania. Niestety, nie mogliśmy zostać. Ale wczoraj było pięknie. Impreza miała miejsce w centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Mieliśmy okazję podzielić się swoimi wrażeniami po zakończeniu I edycji programu Mistrzów - przypomnę - programu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” oraz firmę Samsung Electronics Polska. Pierwsza edycja programu została objęta patronatami Pierwszej Damy, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. W związku z tym na uroczystości przywitali nas przedstawicieli tych instytucji.
Szczególnie zapadła mi w pamięć wypowiedź Ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego,  który zwracając się bezpośrednio do młodzieży podkreślił ich rolę dla przyszłości. "Przyszłość jest właśnie przed takimi dzieciakami jak Wy. Już dziś mamy najlepszych programistów w Europie. Kiedy przyglądam się temu jak radzicie sobie w cyfrowym świecie, z jaką łatwością rozwiązujecie problemy i zadania, jak wspaniale tworzycie - utwierdzam się w przekonaniu, że to dobra droga. Dlatego dalej rozwijajcie swoje zainteresowania”. Imprezę poprowadzili znani prezenterzy i dziennikarze telewizyjni: Paulina Chylewska i Radosław Brzózka. Obowiązki Pierwszej Damy nie pozwoliły jej na osobiste przybycie, ale przekazała list do uczestników Festiwalu, który odczytany został przez Blankę Fiołek, przedstawicielkę firmy Samsung, sponsora programu Mistrzów. Firmę tą reprezentował również jej prezes- In-Ho Lee, który powitał wszystkich uczestników uroczystości. Słowa powitania zawarte były też w liście pani Marszałek Sejmu- Ewy Kopacz.

GALERIA
linki do relacji:
link Ministerstwa Gospodarki
link Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji
link Centrum Edukacji Obywatelskiej
link Stowarzyszenia „Rodzice w Edukacji” (w przygotowaniu)
link Mistrzów Kodowania
link Biura Edukacji miasta Warszawy
link PAP
link do wydarzenia

wkrótce mp3- otwarcie Festiwalu.3 komentarze:

 1. BYŁO SUPPER!!!!
  SZYMON

  OdpowiedzUsuń
 2. Było Epic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Karol

  OdpowiedzUsuń
 3. Było super!
  Magda.

  OdpowiedzUsuń