czwartek, 27 sierpnia 2020
Kolejny rok MIEE
Czasy pandemii wymusiły na nauczycielach wybór platformy do zdalnego nauczania – o ile nie odbywało się to na zasadzie wysyłania i odbierania zadań przez e-dziennik
lub mail :-) Wiele szkół skusiło się na produkt Microsoftu – Office 365 i Teamsy. MSFT zaoferował tym placówkom możliwość zdobycia tytułu Szkoła w Chmurze. Potwierdza on nie tylko fakt, że szkoła bazuje na technologii Microsoft, lecz stosuje nowe modele uczenia się i nauczania oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami.
Wykorzystuje też technologię Microsoft do wsparcia zarządzania szkołą. Warto zajrzeć na stronę Szkoły w Chmurze, chociażby po to, by zapoznać się z nowościami, które firma szykuje dla edukacji w związku z nowym rokiem szkolnym. Te nowości wymienione są również w innych miejscach, chociażby na facebookowej grupie, liczącej prawie 13 tys. osób - Szkoła z Office 365. Członkostwo umożliwia wymianę pomysłów na edukacyjne zastosowania usługi, ale przede wszystkim wzajemną nieodpłatną pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych. Administratorzy grupy polecają również cykl webinarów na temat zdalnej nauki z Office365 oraz Teams. Generalnie dotarcie do materiałów na temat Office 365 i Teamsów nie stanowi problemu. Mnóstwo szkoleń – organizowanych zarówno przez MSFT, jak i inne firmy szkoleniowe.
Szkolenia płatne i darmowe, wśród nich webinary i tutoriale na youtube. Jest z czego wybierać.
Microsoft kusi też innymi tematami. Próbuje zachęcić do korzystania
z platformy Microsoft Educator Community, która umożliwia profesjonalny rozwój kompetencji, wskazuje, jak zabrać uczniów na lekcje z każdego zakątka Ziemi ze Skype in the Classroom, jak w ciekawy sposób prowdzić lekcje STEM i projekty międzyprzedmiotowe. Od wielu lat promuje też program Microsoft Innovative Educator Expert. Właśnie ogłoszono – na blogu Microsoft – MIE Expertów na nowy rok szkolny. Nie liczyłam, ilu ich jest, część tabelki z nazwiskami Polaków zajmuje 20 stron. Wszystkie te tematy, jak i wiele innych zostały poruszone na tegorocznym Microsoft EDUDay. Można do nich wrócić, kierując się na stronę.
Subskrybuj:
Posty (Atom)