wtorek, 8 grudnia 2015

Brawo, pilska SP12

Kilka dni temu ogłoszono wyniki konkursu organizowanego przez IT w Edukacji "Jestem SMART". Zwycięzcą konkursu filmowego została grupa uczniów i ich nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile. O placówce tej ostatnio głośno we wszystkich mediach, włączając nawet główne wydanie TVN, a to za sprawą pomysłu (skądinąd już kiedyś realizowanego, np. przez Bielską Szkołę Przemysłową) na przedstawienie sztuki za pomocą galerii żywych obrazów.
W nietypowy sposób przybliżyła ona uczniom wiedzę z fotografii i historii sztuki. Projekt okazał się prawdziwym "strzałem w dziesiątkę". Pozytywnym komentarzom nie ma końca, a kolejne szkoły zazdroszczą i już deklarują gotowość do przeprowadzenia podobnego przedsięwzięcia".
Wracając do konkursu "Jestem SMART". Zgłoszono ponad 300 filmów i to właśnie pilska SP12 otrzymała główną nagrodę. Dzieło zwycięzców jest wspaniałe, o czym możecie przekonać się sami.
Gratulujemy szkole takich uczniów, a przede wszystkim kadry, nie bojącej się nowych wyzwań, uczącej zgodnie z zasadami nowoczesnej szkoły. Może wkrótce usłyszymy o kolejnych sukcesach, tym bardziej, że szkoła jest jedną z placówek, która przystąpiła do programu Mistrzowie Kodowania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz