kolaż: Monika Kapuśniak |
Grupa Superbelfrzy RP funkcjonuje od ponad czterech lat na Facebooku. Jest grupą zamkniętą i ograniczoną liczebnie, co sprzyja powstaniu zintegrowanej społeczności wzajemnie się uczącej. Na blogu Superbelfrów znajduje się wyjaśnienie tego pędu do wiedzy. "Uważamy, że najważniejszym, nie do zastąpienia ogniwem w procesie nauczania młodego człowieka, jest – uczący się wraz z nim nauczyciel. Nauczyciel rozumiany jako przewodnik po świecie, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Uczymy się więc nieustannie od siebie wzajemnie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami". Te doświadczenia dotyczą przede wszystkim stosowania technologii IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach. Dlatego nie dziwi, że na liście 100 osób wyróżnionych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za działalność na rzecz rozwijania kompetencji cyfrowych znalazło się aż 17 Superbelferek i Suberbelfrów.
autor: Iwona Brzózka-Złotnicka |
Niektórzy Superbelfrzy znani są nawet na całym świecie- Jolanta Okuniewska była nominowana do Global Teacher Price, a Agnieszka Bilska z Gliwic, w konkursie Pearson ELT Teacher Award, została uznana za najlepszą nauczycielkę w Europie i Azji Środkowej.
Oczywiście wielu nauczycieli, nie zrzeszonych w gronie Superbelfrów, może pretendować do takiego miana. Najważniejsze to kochać swoją pracę, czego wszystkim nauczycielom z okazji święta życzę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz