czwartek, 6 marca 2014

Mistrzowie we Wprost

O Mistrzach Kodowania coraz głośniej. Tym razem artykuł ukazał się we Wproście. Piszą o 118 szkołach zaangażowanych w I edycję programu (na stronie Mistrzów jest tych placówek 117?) i marcowym terminie rozpoczęcia akcji (my kodujemy od stycznia J). Coraz bardziej wciągamy się w programowanie. Super! Oglądajcie nasze projekty na kidblogu.
Wracając do artykułu. Autor pisze o zaletach zajęć, których "korzyści wykraczają poza, potocznie rozumianą, edukację. Przez zabawę uczą analitycznego i kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej". Od najmłodszych lat programują Estończycy, Irlandczycy, Amerykanie. Podobna do polskiej akcja - zapowiada się w Wielkiej Brytanii, z tym, że planuje się wyszkolić 400 trenerów, którzy wprowadzą w świat programowania nauczycieli z całego kraju.

Na koniec przypomnę - akcja Mistrzowie Kodowania uzyskała patronat Pierwszej damy, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest wymieniona na stronie Mistrzów jako patron wspierający. Głównym sponsorem jest firma Samsung, która za Mistrzów zdobyla nagrodę w konkursie "Popularyzator Nauki" i uzyskała tytuł "Sponsora Popularyzacji 2013". Konkurs organizowany jest przez PAP pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz