wtorek, 18 marca 2014

Programujemy

Już drugi miesiąc podczas zajęć kółka komputerowego (3 grupy) realizujemy program Mistrzowie Kodowania. Tworzymy prace stosując Scratcha, prosty język programowania. Niektórych wciąga on tak bardzo, że poświęcają na układanie puzzli sporo czasu w domu.  Później wrzucają swoje dzieła na kidbloga. Może wyrosną z nich przyszli informatycy? Pracę znajdą pewnie z łatwością, bo zapotrzebowanie na specjalistów w branży ICT stale wzrasta. Zauważył to nasz rząd, zauważyły firmy, jak np. Samsung, inicjator programu Mistrzów.
Pod koniec ubiegłego roku programowaliśmy w ramach „Godziny kodowania”, przeciągając bloczki instrukcji podobnie jak w scratchu. Dla bardziej zaawansowanych stworzono Kuźnię Programistów, umożliwiającą programowanie online w języku C++. Jej organizatorem jest Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp" ze wsparciem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W wolnym czasie korzystam z ich lekcji. Na razie najbardziej podobało mi się stworzenie programu „Bankomat” J.
Podsumowując, dla młodszych mamy scratcha, dla starszych język C++. A co z uczniami gimnazjum i liceum? Dostrzegła ich firma Microsoft, która uruchomiła dla nich darmowe kursy online. Wczoraj odbyła się pierwsza lekcja - „Tworzenie aplikacji Windows”.
Droga młodzieży, jeśli przypadkiem trafilibyście na mojego bloga, skorzystajcie z linku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz