Kursy mają być wprowadzone od tej jesieni w czasie pozalekcyjnym. Uczniowie będą uczyć się podstaw programowania i tworzyć proste aplikacje. Nie zapadła jeszcze decyzja, kto będzie żaków szkolił, ani w jakim języku. Francuski minister Benoît Hamon sugeruje, aby byli to np. nauczyciele matematyki, którzy według niego są bardziej predestynowani do tego typu zadań. My byliśmy lepsi…J, o czym nie omieszkałam się "donieść" (na google plus) panu Johnsonowi. Odpowiedział prawie natychmiast, dziękując za info. Być może wkrótce na ITworld.com poczytamy o polskich Mistrzach Kodowania J.
W dalszej części artykułu Johnson podaje przykłady państw, które wprowadziły (lub mają taki zamiar) programowanie w szkole podstawowej:
- Estonia – po pilotażowym programie ProgeTiiger, wprowadzonym w części szkół państwowych
- programowanie ma być obowiązkowe od pierwszej klasy podstawowej.
- Wielka Brytania - począwszy od jesieni 2014 roku, uczniowie szkół publicznych w Wielkiej Brytanii będą musieli uczyć się kodowania w wieku 5 lat i języków programowania w wieku 11 lat.
- Finlandia - począwszy od jesieni 2016 roku, uczniowie 1 i 2 klasy będą uczyć się podstaw programowania na prostych poleceniach, od klasy 3 do 6 - programowania wizualnego, a w klasach od 7 do 9 ma być wprowadzony inny język programowania.
- Australia – ma zamiar uczyć dzieci programowania już w przedszkolu (pierwszy kod w wieku 3 lat!)
Johnson pisze również o swoim kraju (USA), gdzie podejmowane są wysiłki mające na celu wprowadzenie programowania do podstawy programowej.
Cały artykuł możecie poczytać tutaj (niestety po angielsku J).
Cały artykuł możecie poczytać tutaj (niestety po angielsku J).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz