wtorek, 16 stycznia 2024

Co AI zmieni w 2024 roku

Takie pytanie zadała i próbowała znaleźć na nie odpowiedź Jowita Michalska - ekspertka w zakresie edukacji na polu nowych technologii oraz rozwoju osobistego. Polecam śledzić jej profil - zarówno na Facebooku, jak i Linkedin. Znajdziecie tam masę nowości, polecajek i ciekawych treści. Z ostatnich postów wynotowałam:
Najważniejsze platformy AI w 2023 roku:
  • ChatGPT - znany już wam, być może przetestowany pod kątem redakcji promptów, stworzony przez OpenAI.
  • Microsoft Copilot - znaliście? korzystacie? Można z niego korzystać w wyszukiwarce Bing oraz Windows 10 i 11
  • Google Bard i Gemini 
    Google Bard - alternatywa dla ChatGPT, chyba jeszcze mniej używana, ale ŚWIETNA! W końcu Google to największa wyszukiwarka. Zasilając chatbota mamy ekstra wyniki. Możemy wygenerować reklamy produktu (opis, slogan reklamowy), plan posiłków z uwzględnieniem wielu warunków (pora roku, dieta, kosztorys, przeznaczenie...), ekskluzywne danie sezonowe, wszelakie pisma użytkowe (mail, list motywacyjny...), pomysł na książkę, wpisy na bloga (jeszcze nie testuje, ale...w planie ;-), strategie dotyczące zwiększenia liczby wyświetleń....
    Gemini - może tworzyć tekst, kod, dźwięk, obrazy i wideo.

Jowita poleca też eksplorować: Grok, Claude, CharacterAI i Perplexity. Tutaj muszę się pochwalić. Dzięki kursowi etwinning ostatnia platforma jest mi znana. Według prowadzącej kurs Pauliny Kuźmo-Biwan "Zaletą Perplexity jest szybkość pracy oraz informacja o źródłach, z których pochodzi odpowiedź (czyli tzw. output), a także zestaw stron internetowych, na których można  znaleźć więcej informacji na zadany temat. Wyszukiwarka wydaje się na bieżąco aktualizować swoje bazy danych. Program działa w różnych językach i jest ceniony za wiarygodność i rzetelność. Z programu można korzystać bez logowania. Bardzo ciekawą opcją w Perplexity jest załadowanie pliku tekstowego (np. przeklejony tekst z dokumentu lub cały pdf) – wówczas program będzie szukał odpowiedzi w tym pliku." Oczywiście to tylko niektóre z opcji Perplexity. Polecam zarówno platformę, jak i kurs etwinningowy, dziękując jednocześnie za możliwość wzięcia w nim udziału. 

A jeśli potrzebujecie narzędzi AI do nauki nowego języka, robienia notatek i planowania i wszelakiego rodzaju inspiracji, zajrzyjcie na profil Jowity Michalskiej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz