czwartek, 23 kwietnia 2020

Czy mamy przesyt?

Nauka zdalna rządzi, przynajmniej w teorii. W praktyce…jest różnie. Jak? Była okazja podyskutować. Jak co miesiąc #MicrosoftEdu zorganizował międzynarodowy  #MSFTEduChat na twitterze. 14 ścieżek językowych, temat na czasie. Frekwencja ze strony Polski…nie dopisała. Chociaż, gdyby nie patrzeć na ilość, a jakość, byłoby nieźle – dzięki Marta, Basia, Asia i Małgosia. W sumie…nie dziwię się. Sama mam przesyt. Masa propozycji, które „muszę obejrzeć, bo warto”. Masa aktywności, które powinnam podjąć, bo zawsze mnie to ciekawiło. Serce podpowiada – „skorzystaj”, rozsądek – „daj sobie luz”. Cóż, cieszmy się, że większość spotkań jest nagrywana i można będzie do nich wrócić w mniej szalonych czasach. A do czego wracać warto, a może i skusić się na żywo?



  • Amazon STEAM Kindloteka – pisałam już o nich w poście, więcej o nich na stronie Cyfrowego Dialogu. dedykowane zarówno dla rodziców z dziećmi, nauczycieli, bibliotekarzy jak i edukatorów, które przybliżą tajniki programowania i pomogą zagospodarować nadchodzący czas w ciekawy i ambitny sposób. Zbiór tych, które już się odbyły na kanale youtube.
  • Cyfrowy Dialog – firma, której reklamować nie trzeba. „Obsługująca” ogólnopolskie programy, jak np. powyższy Amazon, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, mająca udziały w Centralnym Domu Technologii, twórca programów Zaprogramuj przyszłość (obecnie trwa druga edycja). Ich webinary (dorobek wielu lat) można znaleźć na kanale Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog
  • Centralny Dom Technologii - podczas okresu zamknięcia szkół przygotowuje praktyczne porady i materiały wspierające rodziców, nauczycieli i uczniów. Więcej informacji na stronie: Edukacja zdalna. Prowadzi też lekcje z CDT - zajęcia online dla dzieci.
  • Centrum Mistrzostwa Informatycznego - webinary
  • Fundacja Szkoła z klasą – cykliczne webinary, z których wiele dotyczy nauki zdalnej: 
Bądź wychowawcą online!
Edukacja zdalna (nie tylko) w czasach zarazy
Projekt edukacyjny zdalnie
Jak uczyć i wspierać młodsze dzieci? - kl. I-III i przedszkole
Dobrostan cyfrowy
  • Edumiesiąc - inspirujące webinaria, które w każdym miesiącu dotyczą jednego tematu
  • TAN -  inicjatywa realizowana przez tarnowskich nauczycieli, interaktywna platforma wykorzystująca przekaz na żywo na kanale YouTube. Koordynatorem jest Marcin Zaród, tarnowski pedagog uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku 2013. 
  • Korki tv - NOWOŚĆ! - lekcje na kanale Metro TV
  • Superbelfrzy i ich materiały, w tym z kilku konferencji EduMoc Online
Odpowiedzi na wiele pytań można znaleźć najczęściej w różnych dedykowanych grupach na Faebooku. Nie należy jednak przesadzać z tym byciem online. Zadbajmy o swój dobrostan cyfrowy. A co to jest i jak się za to zabrać, możemy dowiedzieć się choćby z webinaru ;-) Fundacji Szkoła z Klasą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz