Od kilku lat współpracuję z kilkoma firmami/organizacjami, które dają mi nieustanny impuls do rozwoju, zarówno zawodowego, jak i społecznego. Mam okazję sprawdzać się, prowadząc szkolenia kierowane do różnych grup – poczynając od dzieci w wieku szkolnym, kończąc na dorosłych/nauczycielach. Podróżuję po Polsce, odwiedzam placówki, poznaję nowych ludzi. Oczywiście najcudowniejszymi osobami, które poznałam są moi współpracownicy, szefostwo i ludzie pracujący dla
Cyfrowy Dialog i
Fundacja Szkoła z Klasą Organizacje te, od czasu powstania, zrobiły ogromny progres.
Dziś będzie tylko o Cyfrowym Dialogu - przyjemności trzeba sobie dawkować :-) O Fundacji wkrótce. Z nowym rokiem przygotowała wiele projektów, których opisanie zajmie sporo czasu.
Cyfrowy Dialog, powstał na bazie Mistrzów Kodowania, którzy zainicjowali wprowadzeni do szkół podstawowych nauki programowania – na długo przed oficjalnym rozporządzeniem i ujęciem tej tematyki w Podstawie Programowej. Program edukacyjny „Mistrzowie Kodowania” wystartował w 2014r. i związany był z firmą Samsung Electronics Polska. Rok wcześniej miała miejsce edycja pilotażowa, do której zaproszono 34 szkoły podstawowe z całej Polski, po dwie z każdego województwa i dwie dodatkowe z Warszawy. Program skierowano do uczniów z klas 4-6. Od samego początku koordynatorką projektu była Iwona Brzózka – Złotnicka, która w lutym 2016r. zainicjowała powstanie Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania, przekształcone później w Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Iwona - prezeska zarządu to kobieta wulkan. Pełna pasji, nowych pomysłów, odwagi do działania. Razem z gronem wiernych współpracowników i trenerów „zajmuje się od lat rozwijaniem kompetencji przyszłości poprzez realizację działań skierowanych do nauczycieli oraz bezpośrednio do dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie koncentruje się na testowaniu i wdrażaniu nowych kierunków do edukacji szkolnej, opracowując nowatorskie programy nauczania”*, publikując, prowadząc szkolenia, uczestnicząc w konferencjach, również międzynarodowych. Bierze udział w akcjach programistycznych, przede wszystkim CodeWeek i Godzina Kodowania. Wiele z nich organizuje na masową skalę, jak chociażby Urodziny Scratcha – wydarzeniu online na Teamsach, w których wzięło udział kilkanaście tysięcy młodych ludzi, wraz ze swoimi nauczycielami. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw i firm, z którymi współpracował/współpracuje Cyfrowy Dialog. Mimo wszystko pokuszę się, aby oddać skalę działalności:
Na koniec wykaz miejsc w sieci z mega wartościowymi treściami Cyfrowego Dialogo - wideo i tekstowe: